Lody puściły, a sezon żeglarski i turystyczny ruszył pełną parą. Na jeziorach, Bałtyku i rzekach widać coraz więcej wodniaków. W Polsce każdego roku przybywa amatorów wodnych rozrywek, a integracja na wodzie już dawno stała się rozrywką, która łączy w sobie elitarność i dobry smak. Jak mówią zapaleńcy: żeglować jest konieczne, a żyć nie jest konieczne, dlatego też nie dziwi widok ludzi spędzających na wodzie całe dnie. Miłośnikami wodnych przygód są też turyści albo pracownicy firm, którzy wybierają krótki rejs statkiem, by przez chwilę odetchnąć lub w nietypowy sposób zwiedzać polskie miasta i najpiękniejsze zakątki, niedostrzegalne z brzegu.

Rejsy po polskich rzekach, czyli turystyka inaczej

W wielu miastach, przez które przepływają duże rzeki, jak Wisła czy Odra, można wybrać się na kilkudziesięciominutowy rejs statkiem, promem, gondolą, katamaranem lub barką, które kursują regularnie w wyznaczonych godzinach. Bilety na rejsy po Wiśle i Odrze są dostępne w wyznaczonych punktach, a płacić za nie można w prosty sposób, kartą płatniczą lub gotówką na miejscu. Można też wybrać się na rejs zorganizowany i wynająć łódź na cały dzień.

Podczas wycieczki statkiem po Wiśle można się w pełni zrelaksować, sącząc aromatyczną kawę, słuchając opowieści przewodnika o historii, sztuce i architekturze danego miasta. Taki rejs to idealna okazja, by zwiedzać miasta z zupełnie nowej, nieznanej dotąd perspektywy – nie tylko dla przyjezdnych, ale też dla mieszkańców. Dużym powiedzeniem cieszą się rejsy po Odrze, z której brzegu podziwiać można panoramę stolicy Dolnego Śląska. Krótki, niezobowiązujący rejs jest doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie przepadają za wędrówkami po mieście lub zwyczajnie chcą chwilę wypocząć nad wodą.

Team building na morzu? Czemu nie!

Regaty firmowe są prawdziwym sprawdzianem dla załogi złożonej z ludzi, którzy na co dzień współpracują ze sobą w sferze zawodowej, realizując wspólne cele i zadania. Integracja na wodzie jest świetnym sposobem wzajemnego dotarcia się pracowników, zrozumienia własnych potrzeb, lęków, słabości oraz możliwości. Jednocześnie jest to szkoła wzajemnego szacunku i zaufania w trudnych, kryzysowych sytuacjach, jakich podczas rejsów nie brakuje. Uczestnicy są poddawani ciężkim próbom charakteru, co doskonale scala załogę. Regaty i związana z nimi rywalizacja wyzwalają w ludziach niesamowite emocje, dlatego też rejsy morskie cieszą się coraz większą popularnością. Co ważne, nie trzeba być przecież wilkiem morskim, by chwycić za ster i spróbować swoich sił w żeglarstwie!

Różne smaki i atrakcje – różne wymiary integracji pracowników

Regaty firmowe to zaledwie jedna z opcji, jaką daje team building na wodzie. Dużą popularnością cieszą się rejsy wycieczkowe oraz morskie rejsy integracyjne dla firm. Ta ostatnia opcja to rozrywka w stopniu zaawansowanym dla amatorów morskich fal. Do dyspozycji uczestników są kompleksowo wyposażone jachty i statki, a całość imprezy prowadzona jest przez doświadczonych sterników i kapitana. Podczas rejsów tego typu oferowane są też liczne atrakcje jak na przykład zawody wędkarskie, kursy patentowe, kilkudniowe kursy motorowodne, a nawet zabiegi zdrowotne, takie jak masaże rozluźniające, krioterapie, kuracje oczyszczające i inne. Nieodzownym elementem każdej morskiej wyprawy jest dobra kuchnia i odkrywanie nowych, nieznanych dotąd smaków. Rejsy integracyjne dla firm obfitują w różnego rodzaju degustacje i pokazy kulinarne, często w oparciu o składniki wyłowione prosto z morza, a jeszcze częściej w wykonaniu mistrzów sztuki kulinarnej!

Regaty czy rejs dla firm?

Bez względu na to, czy zdecydujemy się na regaty czy rejs, integracja na wysokim poziomie jest tu gwarantowana! Zwolenników rejsów dalekomorskich przybywa z roku na rok, co dowodzi, jak wiele w nich piękna i jak dużo dają możliwości w zakresie samorozwoju oraz integracji grupy. Nie mniejszą sławą cieszą się też rejsy po Wiśle i rejsy po Odrze, które – mimo że tak krótkie, dają okazję do dobrej integracji. Pozwól nam zorganizować rejs marzeń Twoich klientów!