Początek maja jest świetną okazją, by zregenerować siły i poczuć przedsmak lata. Dni są coraz dłuższe, słońce świeci intensywniej i częściej myślimy o tym, by choć na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości . W natłoku codziennych spraw nie mamy chwili, by zaplanować, gdzie wyjechać na tegoroczną majówkę. Sięgamy do różnych portali turystycznych, a tam każdego dnia pojawiają się tysiące nowych ofert, dopasowanych do indywidualnych potrzeb, zainteresowań i kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na wyjazd. Jedyne, co nas ogranicza w wyborze to właśnie budżet i … wyobraźnia! Majówka z Eventivo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią swój czas, oszczędności i marzenia.

Majówka nad morzem czy w górach?

Pomysłów na długi majowy weekend są tysiące, a spośród nich szczególną uwagę przykuwają krajowe propozycje, wczasy nad Bałtykiem lub w górach. Tutaj każdy znajdzie ofertę dla siebie: są wczasy dla aktywnych i wczasy rekreacyjne, medytacje, wyjazdy rodzinne, dostosowane do wieku, stanu zdrowia, zainteresowań. Majówka nad morzem jest spełnieniem marzeń dla ludzi spragnionych jodu i zapierających dech zachodów słońca, od Szczecina po Krynicę Morską. Majówka w górach jest z kolei świetną alternatywą dla osób o mocnych nogach, aktywnych, kochających wędrówki i wiatr we włosach. W Polsce niegasnącą popularnością cieszą się: Bieszczady, Zakopane, Karpacz i Karkonosze. Każdego roku do tych miejsc kieruje się kilka milionów turystów, z których część decyduje się na wyjazd właśnie w pierwszych dniach maja. Do śmietanki polskich miast wiodących prym wśród turystów z różnych zakątków świata należą też Kraków, Warszawa, Wrocław i Poznań.

Majówka last minute – warto?

Bez względu na to, jaki kierunek obierzemy, warto zwrócić uwagę na majówkę last minute. Każda firma oferująca usługi turystyczne, bez względu na to, czy jest to obiekt noclegowy czy touroperator, dąży do tego, by sprzedać miejsca do ostatniej chwili. Jak powszechnie wiadomo – każde puste łóżko hotelowe lub miejsce w samolocie jest stratą i lepiej je sprzedać po kosztach niż nie sprzedać w ogóle. Wybór opcji last minute często pozwala ograniczyć koszty noclegu, wyżywienia i atrakcji do minus pięćdziesięciu, a czasami nawet minus osiemdziesięciu procent ! Pamiętajmy, że dobry pomysł na majówkę wcale nie musi być drogi i nie skreślajmy go zanim nie sprawdzimy aktualnych ofert i nie porównamy cen. Każdorazowo trzeba jednak weryfikować oferty, które kuszą nas pięknie obrobionymi w Photoshopie fotografiami, a w rzeczywistości mogą to być nieistniejące hotele i firmy. Uważajmy więc, gdzie na majówkę wyjeżdżamy i sprawdzajmy każdy obiekt, nim dokonamy przedpłaty.

Gdzie na majówkę za granicę?

Mamy XXI wiek i nieograniczone możliwości przemieszczania się z jednego końca globu na drugi.
Połączenia lotnicze są tanie i dobre, przez co nawet najbardziej odległe zakątki świata są na wyciągnięcie ręki. Jest mnóstwo mniej lub bardziej znanych miejsc, gdzie na majówkę najczęściej wybierają się Polacy, od krajów azjatyckich (Chiny, Indie, Tajlandia, Japonia)poprzez Afrykę, Australię aż po zachodnie krańce Ameryki. Niezmiennym od lat zainteresowaniem cieszą się kraje śródziemnomorskie, jak Egipt, Grecja, Włochy i Hiszpania, urzekające przyjaznym klimatem i historią. Majówka za granicą to świetny pomysł, o ile odpowiednio wcześniej zadbamy o wszystkie szczegóły wyjazdu.

Dobra organizacja majówki = dobry wypoczynek

Zanim wyruszymy w podróż marzeń, warto sprawdzić kilka podstawowych spraw i dopiąć wszelkie formalności, sprawdzić, czy mamy aktualny dokument tożsamości, czy jesteśmy ubezpieczeni, zorientujmy się też, jak wygląda kwestia wizy do kraju, do którego się wybieramy. W przypadku wyjazdów grupowych lub firmowych dobrze jest powierzyć organizację wyjazdu jednej osobie, która będzie odpowiedzialna za sprawy formalne, zna wszystkich uczestników wyjazdu i informuje na bieżąco o tym, co jeszcze należy przygotować. Wszystkie te działania, o ile wykonamy je odpowiednio wcześnie, zaprocentują, a my sami będziemy cieszyć się udanym urlopem bez cienia stresu.