Świat jest cudowny, wiemy o tym wszyscy. Piaszczyste plaże na upalnej Kubie, piesze wędrówki w towarzystwie mrozu na Antarktydzie czy wreszcie nurkowanie w poszukiwaniu wspaniałych raf koralowych to cele, dla których warto żyć. Są jednak takie destynacje, które oferują równie wiele, choć są przeznaczone dla osób chcących zaczerpnąć dużej przyjemności z europejskiego klimatu. Wycieczka do Rzymu spełnia wszelkie oczekiwania wszystkich wczasowiczów i stanowi doskonały sposób na wyjazdy dla firm. Czy to faktycznie dobry cel podróży, czy może warto sięgnąć po inny?

Wycieczki do Rzymu – co warto odwiedzić?

Rzym to ogromne miasto – bo czwarte co do wielkości w europie – zamieszkiwane przez ponad 4 400 000 osób. Ma powierzchnię 1287 km2 i tym samym gęstość populacji osiąga około 2230 osób na km2. Mimo to, Rzym jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata, nie tylko z Europy. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest znaczna liczba urokliwych miejsc do zwiedzenia, które są niespotykane na skalę światową.

Zwiedzanie warto zacząć od niezwykle popularnego Koloseum. Znana z filmów i piosenek charakterystyczna budowla w kształcie eliptycznym została wzniesiona przez Wespazjana i Tytusa w latach 70 – 90 n.e. Budynek jest zjawiskiem na skalę światową. Wydrążona w nim historia nie ma sobie równych i z tego względu jest tłumnie odwiedzane przez wiele milionów turystów rocznie. Co ciekawe, Koloseum to amfiteatr, który służył w celach teatralnych. Wspaniała architektura i cudowna historia spowodowały, że jest on jednym z siedmiu nowych cudów świata.

Wspaniałe bazyliki już od wielu lat są cenione przez wierzących turystów, którzy kochają cudowną architekturę oraz duchowość miejsc z historią. Warto odwiedzić dosłownie wszystkie cztery. Plac Wszystkich Ludzi, Piazza del Popolo, trzeba zobaczyć ze względu na neoklasycystyczną architekturę, pełną znakomitych detali i bardzo ciekawych rozwiązań stylistycznych.

Wycieczki do Rzymu – co dość oczywiste – wiążą się jednak z jednym, choć nad wyraz znanym miejscem. Jest to Watykan, a właściwie Państwo Watykańskie, czyli enklawa terytorialna we Włoszech. To miasto-cel dla wielu głęboko wierzących ludzi. To w nim rozgrywają się najważniejsze kwestie kościelne i tam przebywają najwyższe władze kościoła katolickiego.

Wycieczka do Rzymu – czy to dobre miejsce na wyjazdy integracyjne dla firm?

Rzym to miasto bardzo ciekawe i tym samym warto wykorzystać je jako cel wycieczki integracyjnej dla firm. Wyjazd do Rzymu jest niezwykle atrakcyjnym przeżyciem. Zdecydowanie spaja ludzi i sprawdzi się w tym celu wprost znakomicie. Osoby przebywające na takim wyjeździe z pewnością docenią ciekawe miejsca, klasyczną architekturę z prawdziwą historią oraz cudowne restauracje i kawiarnie. Rzym zdecydowanie sprzyja integracji. Pracownicy wspólnie przeżywają cudowne chwile i tym samym stają się sobie zdecydowanie bliżsi, co odbije się na jakości pracy już po powrocie do kraju. Dobrym sposobem organizacji są trzydniowe wycieczki do Rzymu, które wystarczają bez większych problemów na zwiedzenie najbardziej istotnych miejsc. W przeciwieństwie do długiego pobytu, kilkudniowa wycieczka do Rzymu jest zaskakująco dobrym sposobem na zintegrowanie pracowników, gdyż uczestnicy nie będą się nudzić tylko wypełnią swój grafik do każdej wolnej minuty.

Czy Rzym to dobre miejsce na wyjazdy dla firm?

Wycieczki zagraniczne dla firm są bardzo modnym, bo nadzwyczaj efektywnym sposobem zintegrowania grupy, której członkowie muszą na sobie wzajemnie polegać w swojej pracy. Zazwyczaj organizatorzy wybierają miejsca, które pozwolą na wspólne przeżywanie tych chwil w zamkniętej grupie, a podróże w pojedynkę są wówczas mało interesujące. Takie miasta jak mocno zaludniony Rzym są zdecydowanie najlepszym wyborem. Warto, by wyjazdy integracyjne dla firm skupiały się właśnie na tym mieście, głównie za sprawą setek ciekawych obiektów do obejrzenia oraz równie dużej liczbie restauracji z fantastycznymi potrawami.