Pracownicy opadli z sił? Nie zależy im na firmie? Możesz to zmienić! Obudź w nich lojalność do marki!

Masz dobrych pracowników? Na pewno! Ale każdemu z czasem spada motywacja, jeśli szef nie podnosi jej w skuteczny sposób. Zauważyłeś, że nie są już tak samo wydajni jak na początku Waszej współpracy? To normalne, nie wymieniaj ich na nowych! To sprawdzeni, lojalni pracownicy, którym zwyczajnie zabrakło oddechu. Ty, jako szef, jesteś od dostarczania im takiego oddechu – od motywowania pracowników.

Co daje motywacja pracowników? Umiejętnie przeprowadzana, sprawia, że czują się ważną częścią Twojego zespołu, chcą być odpowiedzialni i zależy im na sukcesie całej firmy. Stają się bardziej wydajni, bo atmosfera pracy wydaje się pozytywna i lekka. Taki pracownik wspomaga rozwój Twojej firmy, buduje markę i jednoczy się z nią, czego efektem staje się sukces, zarówno pijarowy jak i finansowy marki.

Czyli chcesz, ale nie wiesz jak motywować pracowników? Rodzaje motywacji

Co motywuje pracowników? Wiele czynników. W zasadzie, to Ty możesz najlepiej to ocenić, bo każdego motywuje co innego. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów. Pierwszym i najbardziej popularnym są premie i podwyżki, czyli pieniądze. To satysfakcjonujące, ale przyzwyczaja pracowników i z czasem wymagają coraz więcej, nie doceniając premii. Także pieniądze to genialny sposób, ale trzeba zrobić to rozważnie.

Znacznie lepszym pomysłem jest motywowanie przez odpowiednie nagradzanie osiąganych przez pracowników celów. Nagrodą może być premia pieniężna, ale zdecydowanie więcej pozytywnych skojarzeń wzbudzi organizacja cyklicznych spotkań lub wyjazdów integracyjnych, na przykład dla działu, który osiągnie najlepsze wyniki finansowe. Spowoduje to, że działy staną się bardziej zgrane w swoim obrębie i będą wspólnie, ciężko pracować nad założonym celem – dzięki któremu Twoja firma zacznie się rozwijać.

Motywacja poprzez zabawę – czy to skuteczne?

Spróbuj opracować gry motywacyjne dla swoich pracowników. Eventivo specjalizuje się w doradztwie różnego typu zajęć motywacyjnych. Nauczymy Cię, co motywuje pracowników, przeprowadzimy zajęcia z motywacji – tak, byś w przyszłości sam potrafił skutecznie wspierać swój zespół w pracy nad lepszą przyszłością firmy.

Warto co jakiś czas zorganizować spotkanie integracyjne, na którym przeprowadzisz gry motywacyjne dla pracowników. Takie spotkanie scalają zespół i uczą jego członków skutecznej współpracy, co procentuje w pracy nad sukcesem Twojej firmy. Przy odrobinie zabawy, pracownicy rozluźniają się i zaprzyjaźniają ze sobą, a gry uczą ich wspólnego osiągania założonych celów.

Znasz już sposoby na poprawę wydajności Twoich pracowników, co jeszcze możesz zrobić?

Dbaj o pracowników – to Twoja lokata. Bez lojalnych, stałych pracowników Twoja firma nie byłaby w tym miejscu, w którym jest teraz. Jeśli docenisz ich i zmotywujesz jeszcze bardziej, będę jeszcze bardziej zaangażowani w Twoją firmę. Zaangażowany i szczęśliwy pracownik angażuje się w rozwój firmy i zależy mu na wspólnych sukcesach.

Od Ciebie zależy, ile Twój pracownik z siebie da, jak bardzo zaangażuje się w Twoją firmę. Możesz sprawić, żeby każdy z pracowników, sukces firmy odbierał jako własny. Wbrew pozorom, nie jest to trudne. Jeśli nie masz pomysłu na system motywacyjny, zwróć się do nas – wdrażaliśmy i doradzaliśmy przy wdrażaniu wielu systemów motywujących pracowników z różnych branży.

Profesjonalne wsparcie

Zależy nam na Twoim sukcesie. Chcemy zarazić tym Twoich pracowników. Mamy na to patenty i wiele oryginalnych pomysłów. Chcemy przedyskutować je z Tobą. Może dla Twojej firmy najlepszym pomysłem będzie wyprawa do amazońskiej dżungli szyta na miarę, może tygodniowe byczenie na karaibskich plażach, a może wypad na kręgle na miejskiej starówce.

Pomysłów jest sporo, a wszystkie dopracowujemy tak, że są skuteczną, sprawdzoną i niezastąpioną metodą na motywację pracowników. Pomożemy Ci opracować konkursy, gry, zabawy, wypady i wyjazdy. Wszystko, by uszczęśliwić Twoich pracowników. Bo uszczęśliwiając ich – zarabiamy dla Ciebie.